Vrabce na streche čvirikali

Povedali a napísali o nás

Kristína K-bbf

Ilustrátorka 

” Svetlankina tvorba je pre mňa veľmi vzácna nie len tým, že prináša ľudovú kultúru a folklór do našich každodenných životov, ale aj spôsobom ako to sprostredkúva nám celým svojím bytím ."

Sabína Kalmárová

Priateľka, Terapeut

Milujem Svetlankinu prácu. Mám rada jej tvorivosť, vynaliezavosť, nadšenie, zmysel pre detail... Vždy som nadšená z jej nových nápadov a veľmi Svetlanke prajem, aby sa jej darilo aj naďalej šíriť krásu a dobro okolo seba.

Janka Lisičanová

Andragogička, Sociálna pedagogička

Svetlankina tvorba je krásna, originálna a taká slovenská! Boli sme veľmi spokojní s ušitím folkového odevu pre celú rodinku. V obchodíku sme sa stretli s príjemným prístupom a výbornou komunikáciou. Jedinečnú atmosféru bolo cítiť všade navôkol. Oceňujem ľudí, ktorý do svojej tvorby vložia kus srdca. Je šťastím v živote venovať sa tomu, čo nás baví a mať odvahu vyskúšať niečo nové, iné. "

Stanka Sobolová

Autorka kníh, Lektorka, Terapeut duše

V mojom srdci navždy zostane uložená spomienka na to, ako mi prišla v balíčku prvá sukňa od Manufolktúry. Keď som si ju obliekla, začala som plakať od radosti a cítila som sa ako "doma". Posilnená, ukotvená, vyživená a nesmierne ženská. Ešte nikdy som to pri žiadnom oblečení necítila tak silno. To určite preto, lebo Svetlanka nešije iba tak nejaké oblečenie. Oblieka nielen telo, ale aj dušu. A robí to s láskou, vášňou a radosťou. Ďakujem:) .“

Soňa Sun Sajenková

Spisovateľka, Moderátorka

Svetlanka je naozaj krásna žena, očarujúca, inšpirujúca a najženskejšie ženská ako to len ide dokázať v tomto slova zmysle. Presne to vkladá do svojich kúzelných šiat, ktoré v sebe kĺbia tradíciu, ženskosť a kúzla. Ďakujem, že som mohla spoznať túto nádhernú bytosť a jej tvorbu..." 

Inga Šperlová

Fotografka

Manufolktúra...kreatívny obchodík, kde pracujú a tvoria ľudia, ktorí robia čo milujú a milujú, čo robia. A ja som veľmi šťastný človek, že môžem s nimi spolupracovať . Handmade vecičky majú osobnú značku, keď ich držíte v rukách cítite sa menej osamelo, sú vyrábané s láskou, majú dušu a čaro.

Skvelé darčeky do 10 €, z ktorých bude mať radosť každý

Neviem ako vy, ale ja mám vo svojom okolí množstvo ľudí, ktorým chcem venovať aspoň malú drobnosť k Vianociam. Aj napriek tomu, že nechcem minúť veľa peňazí, teší ma, keď pre svojich blízkych vymyslím niečo, z čoho majú radosť. A Vianoce sú práve o radosti a nie o množstve eur, ktoré miniete. Preto som medzi týchto 27 tipov zaradila darčeky už od jedného eura. Čítajte, inšpirujte sa a majte krásne Vianoce. 

Slovenka Svetlana má čarovné ruky: Vďaka jej šatám naša kultúra a sila ženstva opäť ožíva!

Poznáte príbeh o Popoluške? Jasné, že áno. Čarovné šaty v oriešku a potom ples, princ a všetko to kúzlo lásky, o ktorom sníva každá z nás. A čo keby sme vám povedali, že to vôbec nie je výmysel? Šaty majú skutočne kúzelnú moc! A nielen do polnoci, ako to bolo v prípade sestry ,,Popelky":) 

Takto sa vyrábajú šťastné Slovenky!

Článok z konferencie UMENIE BYŤ ŽENOU 2016


Posvätné šaty

Konferencia ponúkla opäť priestor aj mnohým vystavovateľom. "Mnohí sa rok čo rok vracajú, ale prišli aj noví," dopĺňa Alexandra Pevalová. "Prvýkrát sme tu mali kreatívne fotoštúdio či handmade veci." Nás však zaujal netradičný, akýsi folklórny stánok Svetlanky Matuškovej z Lučenca. 

Oblečiem si radosť

Svetlanka sa narodila a žije so svojou rodinou v Lučenci, v lone krásnej stredoslovenskej prírody. Vyštudovala síce Strednú školu zdravotnícku, ale keďže sa jej tvorba hlboko dotýkala už odmalička, pustila sa do nej naplno po narodení svojej prvej dcérky Rebeky. Druhá dcérka Johanka ju posunula ešte o kus ďalej, priniesla so sebou nové dimenzie a inšpirácie.