O našej dielni

Nahliadnite s nami do života , kde skutočnú hodnotu má to, čo človek robí s láskou, tam kde sú ľudia bližšie k prírode a tradíciám...

Za Manufolktúrou stojí rodina, vášeň a podpora. Výrobu s predajňou v Lučenci sme otvorili v roku 2015.  V rámci internetového obchodu doručujeme produkty na Slovensko a do Čiech. Viac ako dva roky sme veľkoobchodným partnerom predajní so zdravou výživou a domácou produkciou. Osobne sa stretávame spolu s vami na tradičných  jarmokoch, trhoch a festivaloch. Našim cieľom je priniesť nový nákupný zážitok a produkty, ktoré majú hlbší zmysel.

Našou vášňou je tvorba podložená príbehom alebo skutočnosťou, ktorú chceme podporiť a dostať na svetlo sveta. 

Vytvorili sme osobitú a úspešnú značku Vrecko na chlieb, ktorá prezentuje zdravé obaly na potraviny z ľanu. Stabilne stojí na trhu a teší nás všetkých. Šijeme konfekciu s folkovým nádychom pre deti a dospelých z prírodných materiálov. Na základe vlastných výskumov v teréne objavujeme poklady Novohradu a  prebúdzame identitu nášho regiónu. Na tejto ceste podporujeme šikovných výrobcov nielen z okolia Lučenca.

Tešíme sa, že sa nám darí obklopovať talentovanými ľuďmi, ktorí dokážu po pár slovách nacítiť to, kam vedú naše kroky, myšlienky a tvoríme spolu na jednej vlne. 

Sme tu pre všetkých ľudí dobrej vôle. 


Spoznajte nás

Keď niečo robíš, rob to s láskou. Keď to robíš s láskou, vdýchneš tomu ŽIVOT.

Juraj Pobjecký

predaj -objednávky -ponuky- veľkoobchod / Manažér 

Rád cestujem po Slovensku, objavujem nové miesta a stretávam sa s vami. Pri našej spoločnej práci prichádzam k novým projektom. Keď vidím vašu radosť a spokojnosť z toho, čo sme vytvorili, napĺňam svoj cieľ - ponúkať veci funkčné a užitočné pre všetkých."

Svetlana Matúšková

výroba-design-marketing / Vizionár

Keď sa ráno prebudím som šťastná, že môžem ísť do dielne, vybrať si látku a rozmýšľať aké šaty sú v nej ukryté. Nech robím ktorúkoľvek časť mojej práce, či je to fotenie, blogovanie, príprava kolekcie alebo kontakt s vami, cítim naplnenie a vďaku za to, že žijem tento príbeh.

Martina "čipôčka" Vejnárová

Kofekcia - design

Milujem šitie a rada sa učím novým výzvam. Šijem rôzne zákazky a nové kolekcie do ponuky. V Manufolktúre pracujem necelý rok a som za túto prácu veľmi vďačná, cítim sa tu ako doma a oddýchnem si pri tvorivej a kreatívnej práci. Prinášam nové nápady a to ma veľmi teší.

Darina Mikulčíková

Ľanová kráľovná

Šijem vrecúška, tašky, batôžteky od ich samotného zrodu. To, že sme rodinnou manufaktúrou, platí nielen kvôli našim pokrvným vzťahom , ale to aj veľmi cítim, keď môžem pracovať uvoľnená , spokojná v super tíme ako doma na gauči :-)."

Spomienka za predajňou

"Hosť do domu, Boh do domu."

Predajňa Manufolktúra sa kedysi nachádzala v centre mesta Lučenec, na nádvorí Zlatej uličky. Jej súčasťou bola aj dielňa, v ktorej sa tvoril folk priamo na mieste. Tak sme vždy najlepšie vedeli vybaviť  požiadavky a priania našich klientov.  Obchodík nám slúžil pre radosť a inšpiráciu ďalším tvorcom. Mnohokrát sme v ňom strávili chvíle pri debate so známymi aj neznámymi návštevníkmi. Dnes sa už len môžeme obzrieť do minulosti za chvíľami, ktorým sme venovali 5 rokov života. Odchovali sme tu naše dve dcéry, vybudovali plnohodnotnú dielňu, ktorá sa neustále zväčšovala, až sme s ňou museli do iných priestorov. Dnes sme tu pre vás rovnako ďalej, no viac vo virtuálnej rovine. Počas letnej sezóny na trhoch a jarmokoch a pre tých, ktorí sa k nám chcú stále navracať, vo výrobných priestoroch neďaleko Begovej veže :-). Aj napriek okolnostiam z roku 2020, ktoré "pritlačili" viaceré rodinné podniky, máme pre vás do budúcna krásnu koncepciu, ktorá sa pomaly rodí na svet. Stále sa je na čo tešiť ! Nevzdáme to! 

Takto to u nás kedysi vyzeralo...


"Majster nerozlišuje medzi prácou a hrou, povolaním a zábavou, rozumom a telom, láskou a vierou. Podľa neho sa tieto veci nedajú rozlíšiť. Nech sa v živote zaoberá s hocičím, iba nasleduje svoj sen, a to, či v danom momente pracuje alebo sa zabáva, necháva na posúdenie ostatným. Lebo podľa neho robí a žije všetko naraz."

Jaggi Vasudev ("Sadhguru") 

Chcete nás kontaktovať ?