Kolekcie ETNO FOLK 

04.12.2017

ETNOFOLK  kolekcie oblečenia, v ktorých nájdete klasické folklórne tipy oblečenia aké poznáte aj z našej minulosti. Sú ozdobené ľudovými motívmi, výšivkami, paličkovanými krajkami , či  folklórnymi stuhami. Strihovo sú zjednodušené a prispôsobené k dnešnej modernej žene.

  • FOLKOVÉ ŠATY  - jednoduché nosenie folklóru

Folkové šaty vznikli ako výsledok veľkej vízie a sna našej dielne Manufolktúra. Nosenie krojov sa vyskytuje už len v niektorých regiónoch u staršej generácie. Preto sme hľadali riešenie ako opäť zaujať oko mladých žien, ktoré majú zmysel pre módu, folklór a tradíciu.

Pripravili sme šaty, ktoré sú jednoduché a praktické na oblečenie, stačí vytiahnuť zips. Pristúpili sme aj k variabilite - čo znamená , že šaty majú svoje 2 podoby. Môžete ich nosiť so zásterou alebo bez nej. Blúzu môžete vymeniť za jednoduchý top a vyraziť do ulíc :-)

Týmito šatami môžeme opäť SPOLU všetky ženy pootvoriť dvere k tradícii a nosením šiat tak podporiť návrat toho, čo zaniká. Nosme ich s radosťou počas Vianoc, či rodinných osláv, nedieľ, či folklórnych udalostí, trhov a jarmokov. 

  • SUKŇA - šperk ženského šatníka

Sukňa bola približne do polovice 50 rokov 20 stor. najbežnejšou súčasťou odevu. Sukne sa nosili celé veky. Až nové podmienky a potreby spoločnosti nám dali možnosť nosiť aj nohavice. A tak si môžeme vyberať. 

Sukňa alebo nohavice? 

Všetko má svoje výhody, no jednu nemajú nohavice! ZDRAVIE A VITALITU ŽENY podporujú sukne.

Prečo? 

Pretože po správnosti nosené na páse (nie bedrách) neblokujú podbruško - miesto životnej sily ženy, ale naopak podporujú prírodzený tok energie zo zeme smerom k maternici a majú blahodárny vplyv na funkcie ženských reprodukčných orgánov. 

Okrem toho nám neformujú postavy s úúúúúzkymi bokmi, ale ostávame v prirodzenej "ženskej forme" s krásnymi bokmi, ktoré nám nebránia plodiť detičky na svet. Takže okrem estetickej funkcie, sú jej súčasťou aj ďalšie, ktoré by sme nečakali - aj tá zdravotná a energetická. Šup s ňou na seba a roztočte svoj ženský svet do VITALITY a KRÁSY.